Экспонат месяца

Прошёл месяц и снова рубрика "Экспонат месяца" в нашем сообществе!
В фондах нашего музея скрывался немецкий экспонат - старинный микроскоп фирмы "W. & H. Seibert Wetzlar". Антикварный биологический микроскоп с серийным номером 35745 датирован 1940-ым годом. Он используется для исследований прозрачных слайдов в проходящем свете. Микроскоп может быть использован для работы в медицине, ботанике, зоологии, бактериологии, сельском хозяйстве и в заводских производственных лабораториях.

Бер ай үтте һәм тагын бер тапкыр безнең җәмгыятьтә "Ай экспонаты" рубрикасы!
Безнең музей фондларында немец экспонаты "W. & H. Seibert Wetzlar" фирмасының борынгы микроскобы яшеренгән. Серия номеры 35745 булган антиквар биологик микроскоп 1940 ел белән даталанган. Ул үтә күренмәле слайдларны үтеп баручы яктылыкта тикшерү өчен кулланыла. Микроскоп медицинада, ботаникада, зоологиядә, бактериологиядә, авыл хуҗалыгында һәм завод җитештерү лабораторияләрендә эшләү өчен кулланылырга мөмкин.